Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2022

Date: 7 грудня 2022 о 13:37

Щороку з 1 жовтня по 31 жовтня в Україні проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувається під гаслом «У НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ! Мета місячника -  розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму підростаючої особистості, пробудження в учнів глибокого інтересу до історії України та рідного краю.

Розпочався Місячник із  оформлення інформаційного паркану, на якому учні, вчителі і бібліотекар Миньчук О.О. протягом  місяця розміщували короткі інформаційні повідомлення , вислови, малюнки, світлини за тематикою Місячника.

Протягом 3-6 жовтня в школі проходило опитування учнів «Патріотизм – це…». Діти старших класів записували на листочках своє бачення, що таке патріотизм.

З учнями  7  класу 18 жовтня  проведена віртуальна вікторина «Як я знаю Україну». Клас був поділений на дві команди -  «Стефанія» і «Мовознавці». Гра складалася з певних етапів. Перший етап - «Історичний». Учасники гри повинні були  відповісти на запитання історичного характеру. Другий етап носив назву «Народознавчий». Діти відгадували, елементи якого свята зображені на малюнку і називали дату, коли ми це свято святкуємо. Наступний етап -«Український колорит». Давалося три факти, які вказували на певне поняття. Якщо команда називала слово після першого факту, то вона отримувала найбільшу кількість балів. Четвертий етап називався «Асоціація». Потрібно було відгадати, хто зображений на купюрі.

За результатами гри  перемогу отримала команда «Мовознавці».

В рамках місячника шкільних бібліотек, 21 жовтня з учнями 6 класу було проведено вікторину-круїз "Україна на планеті Земля".

Участь у вікторині брали дві команди – «Українці» і «Крим НАШ!».

За результатами підсумків перемогу отримала команда «Крим НАШ!».

Після вікторини  діти переглянули коротеньке відео «Цікаві факти про

Україну».

Бібліотекар закладу Миньчук О.О. провела бібліотечну годину «Державницькі традиції України» (5-7 класи), мовно-літературну гру «З історії української писемності» (8-9 класи), класні керівники  5-11 класів – години спілкування «Ми – нація єдина»

Упродовж Місячника  учні 5-11 класів виготовляли патріотичні саморобки «Подарунок для героя» , брали участь у благодійній акції «Українській бібліотеці – українську книгу».

Заходи, проведені під час Місячника шкільних бібліотек, сприяли розкриттю потенційних можливостей шкільної бібліотеки, реалізації основних пріоритетів Нової української школи. Всі вони супроводжувались демонстрацією відеоматеріалів з використанням інтерактивних технологій.