Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 22 common:people_all_forms

Освітнє середовище

Date: 21 грудня 2021 о 11:22

Висновок

за результатами самооцінювання роботи Машівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»

(напрям самоцінювання - «Освітнє середовище» )

2020-2021 н.р.

     Приміщення Машівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» - це дві двоповерхові будівлі. Одна побудована в 1964 році, друга – в 1992 році.

     Територія закладу огороджена від центральної дороги і є недоступною  для стороннього автотранспорту. Наявний спортивний майданчик, ігровий майданчик для учнів 1- 4 класів.  Територія чиста, охайна. За результатами опитування 60,7 % здобувачів освіти (9-11 класи) та  73,6 % батьків облаштування території закладу  оцінюють  на відмінно, 30,4% здобувачів освіти і 26,3 % батьків – добре.

      Учні 2-4 класів навчаються на 1 поверсі в головному приміщенні, учні 1 класу – на 1 поверсі в іншому приміщенні. Учні базової та старшої школи – на І і ІІ поверхах.

      На перервах та після закінчення останнього навчального заняття  здійснюється вологе прибирання з використанням мийних засобів та дезінфекційних засобів і  провітрювання всіх приміщень.  60,7 % опитуваних учнів і 94,7 % батьків на відмінно оцінюють чистоту в навчальних кабінетах , 30,4 % учнів і 5,5 % батьків – добре.

     На першому та другому поверхах обладнані  внутрішні туалети окремо для хлопчиків та дівчаток  (по 2 кабіни). В туалетних кабінах встановлені чаші Генуя. Але непрозорі двері є тільки в туалетах на другому поверсі. Також немає спеціально обладнаних кабінок  для дітей з ООП («візочників»). На І поверсі є внутрішній туалет для вчителів та працівників закладу. Прибирання в туалетах з використанням дезінфекційних засобів здійснюється згідно графіку, який розміщений в кожній туалетній кімнаті.

     86,9 % опитаних учнів і 92,7 % батьків задоволені чистотою туалетних кімнат.

     У закладі наявні актова та спортивна зала. Спортивна зала використовується для проведення занять з фізичної культури для учнів 1-11 класів. Після кожного заняття та після закінчення занять і занять секцій проводиться вологе прибирання спортивної зали. За результатами опитування 82,6 %  учнів і 94,7 % батьків чистоту у спортивні залі оцінюють на відмінно.

      Шкільна їдальня знаходиться в підвальному приміщенні і розрахована на 100 осіб.

      Їдальня забезпечена меблями, санітарно-гігієнічний стан відповідає вимогам санітарного законодавства. Для дотримання правил особистої гігієни учнями в приміщенні їдальні встановлені умивальники. Обідні столи щодня миються гарячою водою з миючими засобами, дозволеними до використання відповідно до законодавства, а після кожного прийому їжі протираються вологими і чистими серветками.

     82,6 % учнів і 94,5 % батьків задоволені чистотою та облаштуванням їдальні.

    У закладі повітряно-тепловий режим забезпечується регулярністю вологого прибирання приміщень з використанням мийних засобів та дезінфікуючих засобів, використанням провітрювання. Навчальні приміщення провітрюються на перервах за відсутності дітей.  У теплу пору року заняття проводяться з прочиненими вікнами в режимі провітрювання. Усі навчальні приміщення  мають природне освітлення та штучне.

    Але у деяких класах (на 2 поверсі) неякісне штучне освітлення. Температурним режимом (4 бали) задоволені 34,8 % опитаних учнів і 57,8 % батьків.

     Питний режим дотримується відповідно до вимог здійснення протиепідемічних заходів (усі учні мають індивідуальні пляшки з водою).

   В  оформленні та облаштуванні навчальних класів увага зосереджується на учневі. Класи початкової школи поділені на осередки для різних видів роботи та відпочинку учнів . Мобільні робочі місця створюють можливість для використання різних форм роботи під час занять. Поверхні стін використовуються для учнівських малюнків, творчих робіт, фотографій. На І-ІІ поверхах обладнані  місця для відпочинку дітей під час перерв (місця для сидіння, тенісний стіл, місця для настільних ігор ). 67,8 % опитаних учнів вважають, що їм комфортно в закладі, 25,4 % - в цілому комфортно, 2,4 % - не дуже комфортно.

     В закладі є всі необхідні приміщення та засоби навчання для здійснення якісного освітнього процесу: 11 класних кімнат, кабінет інформатики, 2 майстерні, бібліотека, кабінет медичної сестри, актова зала, спортивна зала, їдальня , допоміжні та підсобні приміщення. У закладі 11 комп’ютерів, 6 ноутбуків, 11 телевізорів. Всі класні кімнати підключені до мережі Інтернет.

    Кабінети початкової школи забезпечені наочно-дидактичним матеріалом, який виготовлений з безпечних матеріалів.

   99,7 % педагогічних працівників під час анкетування зазначають, що регулярно проводять інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності  на початку навчальних занять.

     У кабінетах інформатики, хімії, майстернях, спортивній залі оприлюднені правила поведінки під час навчальних занять. 92,3 % учнів закладу обізнані з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях.

      Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. Є журнали реєстрації інструктажів з охорони праці, журнали реєстрації нещасних випадків з учнями та працівниками.

     У закладі освіти  розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу, усі медпрацівники дотримуються його у разі настання нещасного випадку, що підтверджують результати опитування. Питання охорони праці розглядаються на засіданнях педагогічної ради , нарадах при директорові. Питання безпеки життєдіяльності вивчаються на уроках фізики,  фізичної культури,  біології,  ОЗ,  хімії, географії. 

    85,3 % учнів зазначили, що вчителі регулярно інформують їх щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

    Заклад забезпечений первинними засобами пожежогасіння, шляхи евакуації не захаращені, учні знають де знаходяться пожежні еваковиходи .

     Забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формування в учнів стійких навичок здорового харчування  - одна із умов розвитку та успішного навчання дітей. В закладі організовано зручний режим харчування для всіх учнів школи.

      Учні 1-4 класів і діти пільгових категорій харчуються на безоплатній основі. Працівники їдальні дотримуються санітарно-гігієнічних вимог, вчасно проходять медичні огляди. Медична сестра здійснює щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання. Є двотижневе меню, затверджене відповідними службами, і щоденне меню. Проте  кімната для миття посуду потребує ремонту.

      52,8 %  опитаних учнів  вважають їжу в їдальні завжди смачною і корисною, 47,2% - як правило, їжа в їдальні смачна і корисна.

      73,6 % батьків повністю задоволені харчуванням, 26,4 % - переважно задоволені.

      В НВК створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, формуються навички безпечної поведінки в Інтернеті. В школі постійно здійснюється моніторинг шкільних ресурсів на предмети розміщення на них несанкціонованої інформації . Під час навчальних занять учні користуються Інтернет-ресурсами під  наглядом вчителів. Але в закладі немає ліцензійного антивірусного програмного забезпечення.

      На початку навчального року батьки надають дозвіл у письмовій формі на розміщення фото-чи відеоматеріалів своєї дитини на шкільному сайті. Питання безпечного користування Інтернет, запобігання кібербулінгу розглядаються під час проведення навчальних занять, годин спілкування, батьківських зборів.

     91,3 % учнів зазначили, що вчителі проводять інформаційні заходи щодо безпечного користування Інтернетом.

      Політика запобігання булінгу у закладі охоплює всіх учасників освітнього процесу.  В НВК розроблено,затверджено та оприлюднено на сайті «Порядок  подання та розгляд заяв про випадки булінгу»  № 121-о від 03.11.2020р.

     Планом заходів із протидії боулінгу передбачено:

  • Залучення працівників ювенальної превенції для проведення спільних заходів з профілактики булінгу.
  • Інформаційно просвітницьку компанію щодо протидії  булінгу
  • Круглі столи
  • Години психолога
  • Тренінгові заняття
  • Флешмоби

      Практичним психологом та педагогічними працівниками проводиться відповідна інформаційно-розяснювальна  робота.  100% учнів інформацію про те, що таке булінг, інші форми насильства отримують в школі (від психолога, педпрацівників ), а 7,8 % ще і з соціальних мереж.

     Звернень учнів, їхніх батьків, педагогів щодо випадків булінгу до керівника не надходило. 78,2 % опитаних учнів почувають себе у безпеці, перебуваючи у школі, 21,7 % - здебільшого так.

     НВК- заклад, який надає освітні послуги дітям з ООП. Навчальні заняття з такими дітками побудовані на особистісно орієнтованій взаємодії. В закладі створені  команди психолого-педагогічного супроводу . Розроблені індивідуальні програми розвитку. Проводяться консультації з батьками про особливості навчання і розвитку дітей, виявляються труднощі і проблеми, які відчувають діти при сприйнятті  навчального матеріалу. У роботі з дітьми з ООП використовується формувальне оцінювання, яке оцінює процес навчання. Питання методик  роботи з дітьми з ООП розглядалось на засіданнях педагогічної ради закладу , методичної ради школи. Але в закладі ще немає  ресурсної кімнати, обладнано тільки осередок інклюзії.

     Всі учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги. Педагогічні працівники та керівництво закладу освіти організовують заходи із запобігання порушення правил поведінки (організовано чергування педагогічних працівників та учнів). Правила поведінки для учнів доступні учням (розміщені на веб-сайті закладу освіти, на інформаційних стендах у класах та коридорах).

    Практично всі опитані батьки (85%) зазначають, що ознайомлені з правилами поведінки для учнів. Переважна більшість здобувачів освіти (90%) , що взяли участь в анкетуванні, ознайомлені та дотримуються правил поведінки.

      У школі здійснюється аналіз причин відсутності учнів на уроках, результати узагальнюються та вживаються відповідні заходи.

      Наявне у закладі освіти обладнані та засоби навчання використовуються у навчально-пізнавальної діяльності для формування ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.

      Рівні оцінювання за вимогами:

1. Забезпечення комфортних умов і безпечних умов навчання та праці – достатній рівень;

2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації – достатній рівень.

3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору – достатній рівень.

   Відповідальна за проведення самооцінювання , заступник директора з навчально-виховної роботи ____________ Вигура Н.І.

     

Comments:
Only authorized users can leave comments.