Звіт про проведення місячника шкільних бібліотек 2021-2022н.р.

Date: 12 листопада 2021 о 09:04

З 01.10.по 31.10.2021 р.  проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Мета місячника  - сприяти поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, любові та поваги до своєї Батьківщини.

Місячник шкільних бібліотек в Машівському ліцеї розпочався з інформаційного повідомлення про план проведення заходів в рамках Всеукраїнського місячника. Майже всі заходи проводились в співпраці із педагогічним колективом ліцею. Протягом місяця вчителі та учні готували короткі інформаційні повідомлення , вислови, світлини за тематикою Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек і розміщували  їх на інформаційному паркані.

Учні ліцею та педагоги мали змогу оглянути книжкову виставку  «Це моя Україна, це моя Батьківщина» , яку підготувала шкільний бібліотекар Миньчук О.О.

Вчитель образотворчого мистецтва разом із членами гуртка «Веселкова палітра» організували виставку малюнків «Краю мій, тут я живу».

Учні 8,9 класів стали учасниками гри «Стежками рідного краю», яку підготувала і провела шкільний бібліотекар Миньчук Оксана. Діти весело провели час та поглибили свої знання про побут, звичаї та традиції нашого народу.

Ефективно працювала творча майстерня, де з учнями 5 класу виготовлялись книжкові закладки для підручників.

Для найменших школярів, учнів 1 класу, проведено бібліотечний урок- екскурсію «Бібліотека – скарбниця багатств людського духу». Учні отримали інформацію про те, хто такі бібліотекар, читач,  познайомилися з правилами користування книгою.

Для учнів 8 класу бібліотекар організувала краєзнавчу подорож «Заповідні місця мого краю». Восьмикласники побували біля  дуба  Болеслава Пруса. Висота цього 400-річного дерева становить близько 30 м, а обхват – 4м.

Біля нього встановлено табличку з написом: «Тут знаходилась садиба батьків відомого польського письменника Болеслава Пруса (Олександра Гловацького) 1847–1912».

Цікаво, весело та пізнавально пройшов конкурс «Мово українська , мово солов’їна», учасниками якого стали учні 6 класу. Діти розгадували мовознавчі загадки, ребуси, змагались у кмітливості, демонстрували свої знання рідної мови.

Проведення місячника – це чудова нагода привернути увагу учнів до шкільної бібліотеки, підвищити роль бібліотеки у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності й патріотизму. Адже шкільна бібліотека займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, повертаючи до читання учнів, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, у тому числі «малої».